Šv. Kotrynos bažnyčioje – koncertas, skirtas M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms

Pradžia | Renginiai >Šv. Kotrynos bažnyčioje – koncertas, skirtas M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms
2015-08-10

Šiemet, pažymint garsaus LDK veikėjo, rašytojo ir kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio (1765-1833) gimimo 250-ąsias metines, Lietuvoje bei svetur rengiami jam skirti festivaliai, parodos ir koncertai. Oginskių giminės ir jos ryškiausių atstovų pėdsakai – tai bendras Baltarusijos, Lietuvos ir Lenkijos istorijos paveldas.

M.K.Oginskis garsėjo daugybe talentų. Jis buvo politikas, diplomatas, Abiejų Tautų Respublikos Seimo narys, Vilniaus universiteto mokslo tarybos garbės narys, LDK iždininkas, vienas 1794-ųjų Tado Kosciuškos sukilimo vadovų, socialinių reformų puoselėtojas, populiarių Europoje polonezų ir mazurkų autorius.

Jis pats savo, kaip kompozitoriaus, gebėjimus vertino santūriai – greičiausiai būtų nustebintas šlove, kurią jam pelnė muzikinis palikimas, ypač polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“, šiemet itin dažnai skambantis Lietuvoje. Šį kūrinį į savo programą įtraukė ir lenkų duetas – pianistas Piotras Szymanowiczius su dainininke Lilianna Zalesinska, skirsiantys savo koncertą festivalyje M.K.Oginskio atminimui.

Tiesa, vakare skambės ne tik jo, bet ir jo amžininkų – Fryderyko Chopino (1810-1849) ir Marios Szymanowskos (1789-1831) – kūriniai, tarp jų – ne vienas paženklintas lietuviškais niuansais, kaip, pavyzdžiui, F.Chopino „Piosnka litewska“ arba M.Szymanowskos „Wilija“ Adomo Mickevičiaus eilėmis.

Koncerto solistė L.Zalesinska mėgsta muzikos retenybes. Ne veltui, be dainavimo studijų Lodzės muzikos akademijoje bei Vienos muzikos ir scenos menų universitete, ji baigė meno istoriją Varšuvos universitete. Dainininkė debiutavo Matildės vaidmeniu Georgo Friedricho Händelio nežinomoje operoje „Ottone“, vėliau prikėlė su bendraminčiais gyvenimui pamirštą Giuseppe‘s Balducci operą „Baobdil, re di Granata“. Be operinio repertuaro, šią solistę domina šiuolaikinė muzika. Ji sėkmingai pasirodė Lenkijos, Austrijos, Rumunijos šiuolaikinės muzikos festivaliuose, jau sulaukė ir kompozitorių dedikacijų.

Kartu su pianistu P.Szymanowicziumi artistė koncertavo Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Turkijoje. 2011 metais duetas laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame „Lied“ konkurse Kelne (Vokietija).

Su tokiais menininkais persikelti į kupiną romantinio polėkio epochą – nekasdienė patirtis. Ją kartu su Kristupo vasaros festivaliu publikai dovanoja Lenkijos institutas.

Lila_i_Piotr-mm-800

Rugpjūčio 11 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)
Didysis romatikas. M.K.Oginskio 250-osioms gimimo metinėms. Lilianna Zalesinska (mecosopranas, Lenkija) ir Piotr Szymanowicz (fortepijonas,   Lenkija). M.K.Oginski, M. M.Szymanowska ir F.Chopin kūriniai.

.

Informacijos šaltinis teatrai.lt